Ritan tarina

Hannan hurmaavan tyttären Ritan tarina on luettavissa alla olevan linkin kautta.

Ritan tarina

Tekstin kirjoittanut Hanna on meidän yhdistyksen rahastonhoitaja ja yhdistyksen perustajajäsen.

 

Poke-kuntoutuksesta kerrotaan Mahdollisuus lapselle ry:n kotisivuilla seuraavasti;

”PoKe-kuntoutus eli Poikkeavasti kehittyvien lasten ja nuorten kuntoutus tarjoaa lapsen lähihenkilöille keinoja, joilla vaikuttaa lapsen kehitykseen ja oppimiskykyyn. PoKe-harjoitteet ovat yksinkertaisia ja niitä on helppo toteuttaa arjen tilanteissa, niiden säännöllinen toistaminen johtaa aistitoimintojen normalisoitumiseen ja tietojen sekä taitojen oppimiseen. PoKe-kuntoutuksessa pyritään löytämään ratkaisuja arjen tilanteisiin ja ravintolisien käyttöä ohjaamalla vaikuttamaan unen laatuun, mielialaa ja aivojen muotoutuvuuteen. PoKe-kuntoutus perustuu uusimpaan tutkimustietoon aivojen toiminnasta ja kaikilla PoKe-työntekijöillä on terveydenhoitoalan koulutus. PoKe-klinikalle voi hakeutua ilman lähetettä.”

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s